Rajd rowerowy

Dnia 16 września, w piękną słoneczną pogodę, uczniowie koła regionalnego wybrali się na nietypowy rajd.

Był to nasz pierwszy rajd rowerowy. Wyruszyliśmy z Panem Michałem Remleinem, przewodnikiem po Łodzi. Przejazd trasą bajkowych postaci.  Zaczęliśmy w parku na Zdrowiu, gdzie były 2 postacie-Maurycy i Hawranek pod łódzkim ZOO, a niedaleko przy Aquaparku Fala- Pingwin Pik-Pok. Kolejne postacie czekały na nas w Parku Źródliska, pod Galerią łódzką, przy skansenie i w wielu jeszcze ciekawych miejscach Łodzi. Udało nam się zdobyć 11 pieczątek i zakupić pamiątkową odznakę. Po przejechaniu 28 km i odkryciu ciekawych, tajemniczych miejsc uśmiechnięci wróciliśmy pod szkołę.

16 вересня в прекрасну сонячну погоду учні обласного гуртка вийшли на незвичайний мітинг. Це був наш перший велопробіг. Ми вирушили з паном Міхалом Ремляйном, гідом по Лодзі, маршрутом казкових персонажів.  Стартували ми в парку на Здровю, де були 2 персонажі – Маврицій і Гавранек під Лодзьким зоопарком, і недалеко від аквапарку Фала – пінгвін Пік-Пок. Інші персонажі чекали нас у парку Źródliska, під Лодзькою галереєю, в музеї під відкритим небом і в багатьох інших цікавих місцях Лодзі. Нам вдалося отримати 11 марок і купити пам’ятний значок. Проїхавши 28 км і відкривши для себе цікаві, загадкові місця, ми повернулися до школи з посмішкою.