Halloween w 2C

We wtorek 31. 10 uczniowie klasy 2c poznali tradycje amerykańskiego święta. Dowiedzieli się, że halloween ma swoje korzenie w starożytnych dożynkach celtyckich. Ówcześni Celtowie wierzyli bowiem, że 31 października duchy umarłych i dobrych i złych wracają na Ziemię. Jedynym istniejącym sposobem na odstraszanie złych duchów to przyodzianie strojów i założenie masek. Tego dnia uczniowie przyszli przebrani za duchy, kościotrup, straszydła i wiedźmy. Wykonali duszki z torebek śniadaniowych i przyozdobili się tatuażami. Z duszków utworzyli potem świetlną girlandę, która posłużyła do udekorowania kącika halloweenowego.

У вівторок 31.10 учні 2-го класу дізналися про традиції американського свята. Вони дізналися, що Хелловін сягає своїм корінням стародавнього кельтського свята врожаю. Кельти того часу вірили, що 31 жовтня на Землю повертаються духи померлих, як хороші, так і погані. Єдиний спосіб відігнати злих духів – надіти костюми і маски. У той день учні приходили в костюмах привидів, скелетів, страхітливих людей і відьом. Вони зробили зі своїх сумок для сніданку спрайти та прикрасили себе татуюваннями. Потім вони створили гірлянду світла зі спрайтів, яку використовували для прикраси куточка на Хелловін.